“Zilele municipiului Giurgiu” un adevărat eveniment pentru comunitatea giurgiuveană

Programul pregătit de autorităţile locale pentru “Zilele municipiului Giurgiu” prevede o multitudine de manifestări cultural-artistice, spectacole de muzică dance şi de folclor, concerte de operă şi de muzică simfonică. Despre toate aceste acţiuni, primarul Nicolae Barbu a declarat în conferinţa de presă de ieri, 17 aprilie, faptul că se doreşte ca acest program să a fi pe placul întregii comunităţii, atât al giurgiuvenilor tineri cât şi al adulţilor. Cât priveşte sumele cheltuite cu aceste manifestări, mare parte dintre acestea provin din sponsorizări, de la mai multe persoane fizice şi juridice.

Seria manifestărilor dedicate “Zilelor municipiului Giurgiu” va debuta mâine, 19 aprilie. Iată ce conţine programul pentru vineri:
1100-1200 – Lansarea volumului de versuri „La turnul cu ceas” Autor, Dunia Pălăngeanu – Cafeneaua Artiştilor, din incinta Teatrului „Tudor Vianu”
1830-1900 – Microconcert susţinut de Orchestra de suflători „Valahia” – Piaţa Unirii
1900-2300 – Deschiderea concertelor dedicate Zilelor Municipiului – Concert de muzică dance: Sylvie, Ruby, Puya, Delia – Piaţa Unirii

Ultima modificare: 18.04.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria Municipiului Giurgiu va posta pe SEAP mai multe lucrări importante în perioada următoare